SPOR KAMUOYUNA

1986 yılından buyana kurumsal bir görev anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren, kamu yararına çalışan dernekler kapsamında olan Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Genel Kurul Yönetim Kurulu, diğer kurullar, futbol da il temsilcisi başkanlığında tertip komiteleri, spor kulüpleri temsilcileri, taban birlikleri ve gönüllü insanların özverisi ile ilimiz spor faaliyetlerini aksatmaksızın sürdürmektedir.

Tam Özerk olan Türkiye Futbol Federasyonu, iller de amatör futbolun her türlü organizasyonunu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve futbol il temsilciliği ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. İllerde diğer branşların yoğunluğu ve federasyonların işbirliği talepleri doğrultusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışma anlayışı ile bütün kulüplerimize eşit ve görüşleri alınarak sorunlara çare bulmaya çalışıyoruz.

2019-2020 futbol sezonunda ülkemizde ve bütün Dünyada Corona Virüs nedeni ile müsabakalar genellikle oynatılmamış veya iptaller olmuştur. Dünyada ve Ülkemizde de pandemi nedeniyle bazı kulüplerimiz mağduriyetler yaşamışlardır.

İlimiz futbolunda da en üst ligimiz olan 1.Amatörden sonra oluşan 4’lü Play-Off grubunda puan olarak şampiyonluk iddiası olan Yeşilova Belediye Spor(9 puan) ve Gölhisar Spor(8 puan) iken müsabakaların oynatılmayacağını duymamız üzerine, hemen TFF. Amatör İşler Kuruluna yönetim kurulumuzun aldığı kararla, iki takımımızın da Bölgesel Amatör ligine alınması gerektiği, şanslarının eşit olduğu, birbirleri ile hiç müsabaka oynamadıkları ve bu hassasiyetimizin göz önüne alınması gerektiği yazısı ekleri ile gönderilmiştir. Bütün Ülkede sabırsızlıkla beklenen kararın çıkması ile en çok üzülen, talebi yerine getirilmeyen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi olmuştur.

Ancak karar açıklanır açıklanmaz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi ile iletişime geçmeden sosyal medya üzerinden yıpratıcı paylaşımlar yapılması da bizi bir kat daha üzmüştür. Kulüplerimizin olduğu gibi bizimde beklentimiz, Bölgesel Amatör Ligden 3.Profesyonel ligine çıkarılan takımlar gibi, ikinci bir kararla Bölgesel Amatör Lige çıkma şansı olan yerel lig takımlarının da, alınacak ek bir kararla mağduriyetlerinin giderileceği inancında ve beklentisindeyiz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

BURDUR ASKF YÖNETİM KURULU